sobota 21. září 2013

CestováníŘíkal jsem si, že napíšu pár čerstvých dojmů z výletu z Anglie. Nakonec jsem se zamyslel nad cestováním vůbec. Včera jsem totiž narazil na článek o okružních plavbách na obrovských výletních lodích. Vždycky jsem si myslel, že takováto dovolená je pouze pro velmi bohaté, ale překvapilo mě, že se okružní plavba i s letenkou dá pořídit za neuvěřitelných 30 000 Kč. Přijde mi to vlastně až podezřele levné, protože v ceně je zahrnuto úplně všechno. Přesvědčte se sami zde.
Cestovat je dnes možno relativně levně, rychle a téměř všude. Stačí si sednout k nettu a během chvíle naplánovat cestu kamkoliv do nejmenších detailů. Miluju cestování a poznávání zajímavých a nových věcí. Rád plánuji a vlastně mě baví už to vymýšlení. I u nás v Čechách je neuvěřitelné množství krásných a zajímavých míst, které stojí za to vidět.
 Proč nás ale cestování tolik baví? Je to snad nějaká touha po dobrodružství nebo je v tom spíše touha po poznání? Nebo máme stěhování tak hluboko zakořeněné v genech, že nám, když jsme dlouho usazeni na místě, tak nějak chybí? Možná chceme jen něco vidět na vlastní oči, abychom mohli říct, že jsme tam byli a nebo se jen tolik nudíme, že občas musíme někam vypadnout. Každopádně po každém podařeném výletu nebo dovolené mám i několik dní po příjezdu velmi příjemný a nepopsatelný pocit. Pocit spokojenosti z dobře stráveného času.
Když se občas zasním, představuji si, že jsem vyhrál balík peněz a pak si říkám, co bych s nimi udělal, vždycky mezi postavením hezkého domku a koupí luxusního auta, je i procestování celého světa. 
Máte to taky tak?
P.S.: Každopádně, tu loď dám i bez výhry v loterii!!!!! :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat